Klimakonwektory Galletti > Galletti Kaiman

GALLETTI KAIMAN ? Termokonwektory

Galletti KAIMAN

6 modeli w 3 wielkościach

Wydajność grzewcza (75°): od 1,08 do 1,99 kW.

Przepływ wody: od 92 do 171 l/h

Pionowe w obudowie. 2 rurowe w wersji lewej lub prawej.

eurovent ce ergo bioxigen

Z okazji setnych urodzin firma Galletti przedstawiła nowoczesne urządzenie wewnętrzne KAIMAN, które ?odświeża" tradycyjne ogrzewanie konwektorowe, w którym to firma jest liderem od początku lat sześćdziesiątych.

Ponad czterdziestoletnie doświadczenie w połączeniu z nowymi technologiami produkcji wymienników ciepła, umożliwiło stworzenie produktu nowoczesnego wykorzystującego zasadę naturalnej konwekcji.

Zasada naturalnej konwekcji powietrza, w porównaniu z tradycyjnym konwektorem, umożliwia szybsze ogrzanie pomieszczenia. Dzięki małej ilości wody w wymienniku osiąga ona właściwą temperaturę w bardzo krótkim czasie. Wymiennik został tak zaprojektowany aby pracować przy niskiej temperaturze wody, produkowanej przez boiler lub pompę ciepła. Dzięki temu temperatura urządzenia nie przekracza 40°C co wyklucza ryzyko poparzenia. Powietrze wychodzące z termokonwektora posiada taką temperaturę aby do minimum ograniczyć zabrudzenia powstające na ścianie.
Zaokrąglona obudowa jest bezpieczna dla dzieci. Regulacja temperatury odbywa się za pomocą kierownic na wylocie powietrza.

Na życzenie termokonwektory KAIMAN mogą być wyposażone w zawór ON/OFF regulujący temperaturę w pomieszczeniu, podłączony do termostatu zainstalowanego na ścianie lub wewnątrz urządzenia. Mikroprzełącznik umieszczony na kierownicach odcina przepływ wody, kiedy są one całkowicie zamknięte.

KAIMAN gwarantuje również wysoki standard jakości powietrza poprzez możliwość zainstalowania systemu BIOXIGEN.

OBUDOWA o zaokrąglonym kształcie wykonana z grubego panelu stalowego; ramy boczne oraz kratka wylotu powietrza wykonana z tworzywa ABS. Uchylne boczne klapy umożliwiają swobodny dostęp do podzespołów.

KRATKA WYLOTU POWIETRZA z dwu-rzędowymi lamelami i kierownicami wykonanymi z tworzywa ABS. Użyte tworzywo ABS jest odporne na promieniowanie UV dzięki czemu jego kolor nie zmienia się z upływem czasu.

JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA wykonana jest z galwanizowanej blachy stalowej o odpowiedniej grubości i szczególnym kształcie co zwiększa naturalną konwekcję (efekt komina). Urządzenie dostarczane jest z 4 śrubami mocującymi do instalacji na ścianie.

WYSOKOWYDAJNY WYMIENNIK CIEPŁA wykonany jest z rurek miedzianych z aluminiowymi lamelami. Wyposażony jest w mosiężne rury rozgałęźne i zawór odpowietrzający. Dostępny jest w wersji cztero lub sześcio rzędowej. Standardowo przyłącze wodne jest umiejscowione po lewej stronie, jednak podczas instalacji wymiennik może być obrócony o 180°.

Katalog do pobrania

Galklima Sp. z o.o. ul. Zbąszyńska 4, 91-342 Łódź tel.: +4842 613 55 85, fax.:+4842 613 55 80, e-mail.: biuro@galklima.com.pl
NIP:947-19-64-021, Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział KRS nr 0000334105