Galletti > System Bioxigen

System dejonizacji i oczyszczania powietrza

Bioxigen logoProdukt, zwany BIOXIGEN, jest nowatorskim systemem odkażania i oczyszczania powietrza, wykorzystującym proces utlenienia w celu usunięcia zarazków, bakterii, wirusów, zarodników, pyłków i pleśni oraz osłabienia obecności szkodliwych substancji i związków.

Zmniejszenie ilości bakterii daje także efekt odświeżenia; dokuczliwy i nieprzyjemny zapach jest szybko neutralizowany.
Zastosowanie Bioxigen służy podniesieniu jakości powietrza w zakresie jego składu chemicznego i zachowaniu równowagi elektrostatycznej. To co wyróżnia go od innych dostępnych na rynku jonizerów to badania i rozwój prawdziwie wydajnego rozwiązania pozbawionego efektu ubocznego w postaci produkcji ozonu (O3).
Zadaniem systemu jest zapewnienie zdrowych warunków życia i pracy: z Bioxigen możemy stworzyć i utrzymać otoczenie z właściwą równowagą jonów.

Galletti uzupełnia zakres urządzeń klimatyzacyjnych o zaawansowany system oczyszczania powietrza. Nowy na rynku włoskim, ale od 40 lat stosowany w krajach północnej Europy, które zawsze koncentrowały uwagę na zachowaniu komfortu w pomieszczeniach.

  • nieświeże lub zanieczyszczone powietrze przechodząc przez system Bioxigen zostaje wzbogacone jonami aktywnego tlenu
  • daje efekt neutralizacji zarazków, bakterii, wirusów, zarodników, pyłków, kurzu, nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego i chemicznego.
  • Bioxigen jest innowacyjnym systemem oczyszczania nieświeżego i zanieczyszczonego powietrza w gabinetach lekarskich, klinikach, szpitalach, biurach oraz mieszkaniach.
  • nie wykorzystuje promieni UV ani środków chemicznych
  • poprawia samopoczucie, koncentrację i wydajność pracy
  • gwarantuje nieprzerwaną pracę
  • wykorzystuje opatentowaną technologię

BADANIA
Badania prowadzące do stworzenia Bioxigen czerpały inspirację z procesów zachodzących w przyrodzie i były skierowane na przywrócenie idealnych warunków bioklimatycznych w naszym otoczeniu.

BIOXIGEN jest urządzeniem ekologicznym, wydajnym i bezpiecznym dla środowiska.

SYSTEM BIOXIGEN
System Bioxigen jest oparty na teorii pochłaniania światła sformułowanej przez Alberta Einsteina w 1910 roku. To system energooszczędny, przyjazny dla środowiska, który odtwarza naturalny proces światła słonecznego i za pomocą energii elektromagnetycznej aktywuje cząsteczki tlenu obecne w powietrzu. Podobnie jak promienie słoneczne w nieskażonej biosferze, Bioxigen uwalnia cząsteczki aktywnego
tlenu i efektywnie, ze skutecznością do 80-85%, zmniejsza ilość zarazków i substancji zanieczyszczających środowisko. W szczególnych sytuacjach, gdy higiena musi być na najwyższym poziomie, działanie Bioxigen może zostać wzmocnione do tego stopnia by uzyskać zniszczenie bakterii do 99%.

BioxigenTECHNOLOGIA
Podstawowa technologia użyta przez Sital Klima do zaprojektowania i wytworzenia Bioxigen krąży wokół specjalnego kondensatora zwanego ?rurką jonizującą?. Składa się ona z kwarcowego cylindra i specjalnej metalowej siateczki. Działa na zasilaniu jednofazowym przy bardzo małym poborze prądu. Pole elektryczne generowane pomiędzy siateczkami uwalnia dodatnie i ujemne jony tlenu, które formują wiązkę cząsteczek posiadającą dużą zdolność utleniania.

Galklima Sp. z o.o. ul. Zbąszyńska 4, 91-342 Łódź tel.: +4842 613 55 85, fax.:+4842 613 55 80, e-mail.: biuro@galklima.com.pl
NIP:947-19-64-021, Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział KRS nr 0000334105