GALLETTI MPI ? Agregaty wody lodowej i pompy ciepła ze sprężarkami inwerterowymi chłodzone powietrzem

Agregaty wody lodowej i pompy ciepła ze sprężarkami inwerterowymi serii MPI

SPRĘŻARKA SCROLL ZE ZMIENNĄ PRĘDKOŚCIĄ
PŁYNNA REGULACJA WYDAJNOŚCI CHŁODNICZEJ POMIĘDZY
30 I 110 HZ (WARTOŚĆ SZCZYTOWA 120 HZ)
ELEKTRONICZNY ZAWÓR ROZPRĘŻNY
ZAAWANSOWANY MIKROPROCESOROWY STEROWNIK Z WYŚWIETLACZEM LCD
DOKŁADNA REGULACJA TEMPERATURY WODY WYLOTOWEJ (+/- 15%)
NIEWYMAGANA AKUMULACJA PRZY CZĘŚCIOWYM OBCIĄŻENIU
DYNAMICZNE DOSTOSOWANIE WARTOŚCI ZADANEJ WEDŁUG TEMPERATURY POWIETRZA ZEWNĘTRZNEGO
REGULACJA CIŚNIENIA SKRAPLANIA
SPRYTNY SYSTEM ODSZRANIANIA
POMA CYRKULACYJNA I NACZYNIE WZBIORCZE

Wydajność chłodnicza: od 4 do 30kW.

Wydajność grzewcza: od 5 do 34 kW.

r410aCertyfikat CEErgo


Rzeczywiste zapotrzebowanie chłodu dla systemów klimatyzacji przez 90% czasu jest niższe o 60% od wartości nominalnej.
W niewielkich instalacjach z małą liczbą odbiorników i małym zładem, praca przy częściowym obciążeniu jest punktem krytycznym. W celu prawidłowej pracy systemu, musi być zapewniona regulacja zasilania urządzenia.
Sterowanie inwerterowe reguluje prędkość obrotową sprężarki zmieniając przepływ czynnika, wydajność chłodniczą i pobór mocy.

mpi1

Zasada działania urządzeń serii MPI polega na dokładnym utrzymywaniu temperatury wody wylotowej w zależności od obciążenia chłodniczego. Algorytm PID pozwala na utrzymywanie temperatury wody wylotowej na poziomie +/- 15% od wartości zadanej.
Ponadto sterowanie inwerterowe ma 2 zalety: dostosowuje pobór mocy do aktualnych wymagań i powoduje znaczne obniżenie kosztów związanych z wyłączaniem się sprężarki.
Elektroniczny zawor rozprężny dostarczany jest w standardzie do urządzeń serii MPI.

zawor_elDzięki zastosowaniu elektronicznego zaworu rozprężnego możliwe jest regulowanie przegrzewu czynnika i maksymalizacja efektywności przy częściowym obciążeniu. Dzięki elektronicznemu sterowaniu możliwe jest automatyczne dostosowanie wartości zadanej do temperatury powietrza zewnętrznego, w celu obniżenia kosztów i zwiększenia zakresu pracy urzadzenia.

Regulator ciśnienia skraplania dostosowuje prędkość obrotową wentylatora względem rzeczywistych warunków pracy.  Wynikiem tego są lepsze parametry pracy, ograniczenie hałasu przy częściowym obciążeniu i możliwość pracy poza dotychczasowym zakresem w trybie chłodzenia (jak dotąd do -10°C powietrza zewnętrznego).

mpi_zakres

W modelach z pompą ciepła wyjątkowy system odszraniania jest w stanie wykryć braki wody dzięki wykryciu formowania się lodu. Dodatkowo, służy on do minimalizacji czasu potrzebnego na odszronienie.

pobierz_pdf

Galklima Sp. z o.o. ul. Zbąszyńska 4, 91-342 Łódź tel.: +4842 613 55 85, fax.:+4842 613 55 80, e-mail.: biuro@galklima.com.pl
NIP:947-19-64-021, Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział KRS nr 0000334105